Przyprawy i dodatki do zupy z dyni

Aromatyczna kompozycja ziół i przypraw decyduje o ostatecznym smaku przygotowywanej potrawy. Gwarancją udanego rezultatu kulinarnego eksperymentu jest odpowiednie zestawienie poszczególnych składników podkreślające smak serwowanego dania. Wygodną alternatywą dla samodzielnego łączenia różnorakich przypraw są dostępne w sklepach gotowe mieszanki, np. do zup, do sosów, do potraw mięsnych, czy do sałatek i surówek. Można także stworzyć własną mieszankę uwzględniającą nasze indywidualne preferencje smakowe.

PRZYPRAWY DO ZUPY Z DYNI

Delikatny smak dyni pozwala na łączenie z różnego rodzaju przyprawami, zarówno łagodnymi, jak i intensywnymi, a nawet ostrymi. Do potraw z dyni „na słodko” doskonale nadaje się powszechnie stosowany cukier biały lub trzcinowy, a także cynamon pasujący np. do zup mlecznych z dynią. Można także zastosować świeżą lub zmieloną bazylię, szczególnie wówczas gdy przygotowujemy krem dyniowy z pomidorami.

W roli aromatycznego akcentu dobrze sprawdzi się imbir oraz kardamon znakomicie podkreślający smak warzywnych zup. Dla uzyskania pikantnego smaku warto sięgnąć po kolendrę, curry (w proszku labo w formie pasty) ostre chili oraz paprykę w proszku. Zupa z dyni nabierze specyficznej intensywności  gdy dodamy do niej posiekany czosnek albo uprażoną cebulę. Alternatywą dla kostki rosołowej będzie też suszona włoszczyzna, kurkuma. Smak dyniowej podkreślą świeże zioła: posiekana natka pietruszki, listki tymianku, bazylii, goździki, koperek, a nawet szczypiorek.

DODATKI DO ZUPY DYNIOWEJ

Zupa z dyni w postaci zmiksowanego kremu albo wieloskładnikowej mieszanki warzywnej wymaga dopełnienia nie tylko w formie dekoracyjnego akcentu z uprażonych pestek dyni, migdałów, listków świeżych ziół, czy apetycznych kleksów ze śmietanki. Doskonale sprawdzą się także chrupiące grzanki z białego chleba, razowe, czosnkowe lub groszek ptysiowy.

Do dyniowej pasuje również makaron (świderki, muszelki), proste w przygotowaniu domowe kluseczki oraz tradycyjna zacierka doskonała w połączeniu z mlecznymi zupami. Do zupy z dyni z pomidorami odpowiednie będą roladki z ciasta francuskiego, natomiast gęstą zupę z serkiem topionym można urozmaicić serowymi rulonikami.

RULONIKI SEROWE DO ZUPY Z DYNI

Potrzebne składniki:

Opakowanie ciasta francuskiego

30 dag żółtego sera w grubych plastrach

5 łyżek oliwy z oliwek

Sposób przygotowania:

Ciasto francuskie tniemy na pasy o szerokości kilku centymetrów, na które nakładamy plasterki żółtego sera i zawijamy w ruloniki. Na patelnię z rozgrzaną oliwą kładziemy ruloniki i delikatnie opiekamy z każdej strony do momentu uzyskania złocistej barwy. Wykładamy na papierowy ręcznik i odsączamy z nadmiaru tłuszczu. Kładziemy na talerzu i zalewamy gorącą zupą dyniową.