Na ostro z boczkiem lub kurczakiem

Propozycją dla entuzjastów dań wzbogaconych mięsnymi akcentami jest wysokokaloryczna zupa dyniowa z boczkiem albo „lżejsza”  zupa z dyni z kurczakiem. Tego rodzaju potrawy mogą być wzbogacone podsmażoną cebulką, startym czosnkiem lub chrupiącymi grzankami. Pożywny krem warto zaserwować w chłodne jesienne dni dodając rozgrzewającej kolendry, czy ostrej pasty curry.

ZUPA Z DYNI Z BOCZKIEM

Potrzebne składniki:

1 kg dyni

25 dag parzonego boczku

3 szklanki bulionu warzywnego

Pół szklanki śmietany kremówki 30%

Przyprawy: sól, pieprz, bazylia w proszku, świeża natka pietruszki,

2 łyżki masła

Sposób przygotowania:

Oczyszczoną dynię przekrawamy na pół, usuwamy skórkę, miąższ z pestkami i kroimy w kostkę. Rozdrobnioną dynię wrzucamy do dużego garnka, zalewamy bulionem, przyprawiamy wedle smaku i gotujemy od momentu aż warzywo zmięknie. Następnie miksujemy na jednolitą masę stopniowo dodając śmietanę. Parzony boczek kroimy w cienkie plasterki i lekko podsmażamy na maśle. Odsączamy z nadmiaru tłuszczu, po czym dodajemy do kremu. Przed podaniem dekorujemy natką pietruszki.

DYNIOWA NA OSTRO Z BOCZKIEM

Potrzebne składniki:

Pół kg dyni

15 dag wędzonego boczku

3 szklanki bulionu

3 ząbki czosnku

2 łyżki oleju

Papryczka chili

Przyprawy: sól, pieprz

Sposób przygotowania:

Dynię kroimy w ćwiartki, układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i wstawiamy do piekarnika rozgrzanego do 180 st. C na 10- 15 minut. Na patelnię wrzucamy posiekany czosnek, pokrojony w cienkie plastry boczek i smażymy na słabym ogniu z dodatkiem papryczki chili. Ostudzoną dynię obieramy ze skórki, usuwamy nasiona i kroimy w jednakowej wielkości kostkę. Przekładamy do dużego garnka, dodajemy podsmażone składniki, zalewamy bulionem, przyprawiamy wedle smaku i dusimy jeszcze przez ok. 10 minut.

ZUPA Z DYNI I KURCZAKA

Potrzebne składniki:

Pół kg dyni

Pół kg piersi z kurczaka

400 ml mleka kokosowego

5 łyżek oliwy

3 ząbki czosnku

Przyprawy: starty imbir, kardamon, świeża kolendra, sól, pieprz

Sposób przygotowania:

Kurczaka kroimy w kostkę. Do oliwy dodajemy drobno posiekany czosnek, sól, pieprz i kardamon. Przygotowaną mieszkanką nacieramy kurczaka i odstawiamy na minimum 3 godziny do lodówki. Pozbawioną pestek i skórki dynię kroimy w kostkę, po czym wrzucamy na rozgrzaną patelnię i obsmażamy z dodatkiem imbiru przez 10- 15 minut. W osobnym naczyniu podsmażamy kurczaka. Do garnka z mlekiem kokosowym wsypujemy dynię i kurczaka, a następnie dusimy pod przykryciem przez 15 minut. Przed podaniem zdobimy świeżymi listkami kolendry.