Dyniowa z ziemniakami, pomidorami, serkiem topionym

Delikatny smak dyni doskonale komponuje się z różnego rodzaju dodatkami. Najczęściej zestawiana jest za warzywami- ziemniakami, marchwią, pomidorami; rzadziej z owocami- jabłkami, gruszkami, pomarańczą. Aksamitną konsystencję potrawom z dyni zapewni m.in. jogurt naturalny, serek topiony, czy serek mascarpone. Natomiast urozmaiceniem łagodnego smaku będą aromatyczne warzywa i chrupiące dodatki w postaci grzanek albo prażonych płatków dyni lub migdałów.

ZUPA Z DYNI I ZIEMNIAKÓW

Potrzebne składniki:

Pół kg dyni

4 ziemniaki

1 cebula czerwona

1 marchewka

3 ząbki czosnku

Pół selera

3 łyżki przecieru pomidorowego

2 łyżki masła

2 łyżki oliwy z oliwek

Przyprawy i zioła: sól, pieprz, kolendra, bazylia

Sposób przygotowania:

Cebulę i czosnek obieramy, kroimy w drobną kosteczkę, wrzucamy na patelnię z rozgrzanym masłem i smażymy do zarumienienia. Odstawiamy do ostygnięcia. Dynię obieramy ze skórki, usuwamy pestki i rozdrabniamy. Ziemniaki, marchew i selera obieramy i kroimy w cienkie plastry. Do garnka z rozgrzaną oliwą wkładamy wszystkie warzywa, podlewamy wodą i dusimy pod przykryciem. Po 10 minutach przyprawiamy wedle smaku i gotujemy jeszcze przez 15 minut. Podajemy z grzankami czosnkowymi.

ZUPA DYNIOWA Z SERKIEM TOPIONYM

Potrzebne składniki:

1 kg dyni

3 ziemniaki

1 cebula

3 kremowe serki topione

3 szklanki bulionu warzywnego

3 łyżki śmietany 30%

2 łyżki masła

Przyprawy: sól, pieprz, zioła prowansalskie

Sposób przygotowania:

Oczyszczone ziemniaki i cebulę obieramy ze skórki. Na patelnię z rozgrzanym masłem podsmażamy posiekaną cebulę i pokrojone w cienkie plastry ziemniaki do momentu aż się zarumienią. Wówczas dodajemy kostki obranej i pozbawionej pestek dyni. Całość przekładamy do garnka z bulionem, dodajemy wybrane przyprawy oraz serek topiony i dokładnie mieszamy. Gotujemy przez 20 minut co jakiś czas mieszając. Podajemy z grzankami razowymi. Dekorujemy kluskami ze śmietany.

DYNIOWA Z POMIDORAMI

Potrzebne składniki:

Pół kg dyni

Pół kg świeżych pomidorów

3 szklanki rosołu drobiowego

1 cebula

2 ząbki czosnku

3 łyżki jogurtu naturalnego

3 łyżki oleju

2 łyżki masła

4 łyżki pestek dyni

Przyprawy i zioła: sól, świeżo zmielony pieprz, tymianek, mielona papryka

Sposób przygotowania:

Obraną cebulę i czosnek kroimy w paseczki. Podsmażamy na maśle. Oczyszczoną dynię obieramy ze skórki, usuwamy pestki i kroimy w drobną kostkę. Wrzucamy na patelnię z rozgrzaną oliwą, dodajemy pokrojoną cebulę i czosnek, po czym dokładnie mieszamy. Pomidory sparzamy, obieramy ze skórki, rozdrabniamy i dodajemy do reszty. Zalewamy rosołem, przyprawiamy wedle smaku i gotujemy przez 15- 20 minut. Miksujemy na jednolitą kremową konsystencję. Zabielamy jogurtem. Podajemy z uprażonymi pestkami dyni.