Dla niemowląt i dzieci

W dziecięcej diecie bogatej w wartościowe elementy odżywcze nie może zabraknąć warzywnych akcentów- w postaci surowej, wieloskładnikowej sałatki albo gorących dań obiadowych. Potrawy i przekąski z dyni są szczególnie polecane dla maluchów. Lekkostrawne i delikatne w smaku zupki można podawać już półrocznemu niemowlakowi. Starsze dzieci mogą ponadto sięgać po dynię pieczoną w formie słodkiego ciasta, duszoną w postaci kolorowego leczo albo smażoną w wariancie apetycznych placuszków. Równie smacznie sprawdza się surowa dynia w roli dodatku do surówki, a także gotowany kompot dyniowy lub aksamitny mus do kanapek.

ZUPA Z DYNI DLA NIEMOWLAKA

Potrzebne składniki:

10 dag słodkiej dyni

1 ziemniak

1 mała marchew

Pół korzenia małej pietruszki

Ćwiartka selera

Szczypta świeżego koperku

1 łyżeczka oliwy z oliwek

Odrobina soli

Sposób przygotowania:

Marchew, ziemniaka, pietruszkę i selera dokładnie oczyszczamy, obieramy ze skórki i kroimy w plasterki. Wnętrze dyni (bez pestek) kroimy w kostkę. Wszystkie warzywa wrzucamy do lekko posolonego wrzątku, dodajemy koperek i gotujemy do momentu aż wszystkie składniki będą miękkie. Miksujemy na gładki krem.

ZUPA DYNIOWA Z LANYMI KLUSKAMI DLA PRZEDSZKOLAKA

Składniki na zupę:

30 dag dyni

2 marchwie

Por

2 ziemniaki

2 szklanki wywaru drobiowego

Sól do smaku

Świeża natka pietruszki lub koperek

Składniki na kluski:

Jajko

4 łyżki mąki pszennej

Przegotowana woda

Sposób przygotowania:

Przygotowujemy zupę: Oczyszczoną dynię obieramy ze skórki, usuwamy miąższ z pestkami i kroimy w kostkę. Ziemniaki, marchwie i pora obieramy i  kroimy w talarki. Warzywa wrzucamy do wywaru, przyprawiamy do smaku i gotujemy do miękkości. Przygotowujemy lane kluski: Mąkę łączymy z jajkiem, a następnie stopniowo dolewamy przegotowanej wody do momentu uzyskania gęstej konsystencji. Ciasto na kluski wylewamy na gotującą się zupę dyniową wąskimi przerywanymi strumieniami. Całość gotujemy jeszcze przez 5 minut. Podajemy ze świeżą posiekaną pietruszką lub koperkiem.

PLACUSZKI Z DYNI DLA DZIECI

Potrzebne składniki:

50 dag obranej i pozbawionej pestek dyni

3 jajka

2/3 szklanki mąki pszennej

5 łyżeczek cukru pudru

Szczypta soli

3 łyżki masła

Dodatkowo: syrop klonowy, dżem lub masło czekoladowe

Sposób przygotowania:

Dynię trzemy na tarce. Lekko posolone białka ubijamy na sztywną pianę. W dużym garnku masło ucieramy z żółtkami dodając stopniowo cukier puder. Dodajemy startą dynię, mąkę pszenną i pianę z białek. Całość dokładnie mieszamy. W razie potrzeby dodajemy mąkę lub przegotowaną wodę. Formujemy małe placuszki i smażymy na oleju. Podajemy z dżemem, syropem klonowym lub masłem czekoladowym. Możemy także posypać po wierzchu startą czekoladą albo cukrem pudrem.