Ciasto i placuszki z dyni

Wielbiciele słodkości mogą sięgnąć po smaczne ciasto z dyni albo łatwe i szybkie w wykonaniu placuszki dyniowe. Natomiast alternatywą dla tego typu słodkich przekąsek może stanowić pyszna tarta z dynią o apetycznej pomarańczowej barwie.

CIASTO DYNIOWE Z KAKAO

Potrzebne składniki:

2 szklanki startej dyni

2/3 szklanki mleka

2/3 szklanki cukru

1,5 szklanki mąki pszennej

2 jajka

2 łyżeczki cynamonu

2 łyżeczki kakao

10 dag suszonych moreli

2 łyżeczki proszku do pieczenia

Do dekoracji: cukier w płynie

Sposób przygotowania:

Do naczynia z mlekiem wbijamy jajka i miksujemy wsypując stopniowo cukier, mąkę, cynamon, kakao i proszek do pieczenia. Na końcu dodajemy startą dynię i suszone morele. Przygotowaną masę wykładamy na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia i wstawiamy do piekarnika rozgrzanego do 180 st. C. Pieczemy przez ok. 50 minut, odstawiamy do ostudzenia i polewamy płynnym lukrem.

PLACEK Z DYNI

Potrzebne składniki:

Pół kg dyni

2 szklanki mąki pszennej

3 jajka

Pół szklanki oleju

Pół szklanki cukru

Pól łyżeczki sody

2 szczypty gałki muszkatołowej

Do dekoracji: płatki migdałowe, cukier puder

Sposób przygotowania:

Oczyszczoną dynię obieramy ze skórki, wyciągamy pestki, kroimy w kostkę i wrzucamy do wrzątku na 7 minut. Odcedzamy i miksujemy na jednolitą masę. W jednym naczyniu mieszamy mąkę pszenną, cukier, sodę, gałkę muszkatołową i proszek do pieczenia, natomiast w osobnym garnku łączymy mokre składniki- olej, jajka oraz mus dyniowy. Całość miksujemy i wylewamy na natłuszczoną formę. Wstawiamy do piekarnika na 30- 40 minut (200 st. C). Po lekkim przestudzeniu zdobimy płatkami migdałowymi i posypujemy cukrem pudrem.

DROŻDŻOWE CIASTO Z DYNIĄ

Potrzebne składniki:

2 szklanki musu z dyni

2 szklanki mąki pszennej

Szklanka mleka

Pół szklanki masła

Pół szklanki cukru kryształu

5 dag suchych drożdży

2 jajka

5 łyżek cukru pudru

Łyżka cukru waniliowego

Białko z jajka

Sposób przygotowania:

Masło podgrzewamy na słabym ogniu i pozostawiamy do ostudzenia. Do ciepłego mleka wsypujemy drożdże, szklankę mąki, 2 łyżki cukru kryształu. Dokładnie mieszamy, przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce. Po upływie ok. pół godziny dodajemy jajka, resztę mąki, cukru kryształu, cukier puder, cukier waniliowy, a na końcu mus dyniowy i rozpuszczone masło. Całość wyrabiamy na gładkie ciasto i odstawiamy do wyrośnięcia. Gdy ciasto podwoi swoją objętość wykładamy je do natłuszczonych foremek, a wierzch pokrywamy białkiem z jajka. Wstawiamy do piekarnika na pół godziny (180 st. C). Przed podaniem dekorujemy cukrem pudrem.